A025DL02 VB

| Panel Model | A025DL02 VB |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A025DL02 VB Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 50.4×37.8 mm |
| Outline | 60.73×45.07 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/20/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR656 , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDC/VCCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A025DL02 VB.
AUO A025DL02 VB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL02 VB pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL02 VB or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL02 VB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A025DL02 VB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL02 VB pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL02 VB or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL02 VB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A025DL02 VB"
- AUO A025DL02 VB
- A025DL02 VB datasheet
- A025DL02 VB image
- A025DL02 VB price
- A025DL02 VB distributor

